G-M9FD6FL93W

Urfa’da saldırıya uğrayan doktorla ilgili yeni gelişme!

Yayınlanma Tarihi : Google News

Şanlıurfa’da kaldırım taşı ile doktora saldıran kişinin serbest bırakılmasının ardından yeni gelişmeler yaşandı.  Sağlık Bakanlığı Devreye girdi……

Şanlıurfa’da sağlıkta şiddet olayının adli sürecinde yepyeni bir gelişme yaşandı.

Madde bağımlısı olduğu öne sürülen Ali K., uyuşturucu kullandığı sırada gözüne yapıştırıcı madde gelince acil servise gitmiş ve Nöbetçi Doktor Sezer Eşfer’e kaldırım taşıyla saldırmıştı.

Ali K., emniyetteki ifadesinin ardından  sevk edildiği adliyede çıkarıldığı mahkemece eylemi gerçekleştirmediği gerekçesiyle 15  saat sonra adli kontrol şartıyla serbest kaldı. Yaşananların ardından Ali K. bu kez alkollü olarak hastaneye gitti. Dr. Eşfer’in duruma tepki göstermesinin ardından Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın talimatı ile Dr. Eşref hakkında can güvenliği ve koruma kararı çıkarıldı.

“TEKRAR GÖZALTINA ALINACAK”

Serbest bırakılan Ali K. ile ilgili de yeni bir adli sürecin başlatılacağını duyuran Dr. Hikmet Şeyhanlıgil “Meslektaşımızdan mesaj var. Karakoldayım. Bakan beyin talimatıyla ilçe emniyet müdürü eşliğinde geldim. Can güvenliği ve koruma kararı çıkarılıyor. Savcıyla da görüşülmüş kişi tekrar gözaltına alınacak. Destekleri için teşekkürler herkese. Savcıyla da görüşülmüş kişi tekrar gözaltına alınacak. Destekleri için teşekkürler herkese” dedi.

“SAYENİZDE İÇİM RAHAT OLACAK”

Dr. Eşfer de konuya dair yaptığı açıklamada “Emniyet tarafından can güvenliği kararı çıkartıldı. Saldırgan için de gereken en kısa sürede yapılacak diye umut ediyorum. Herkese tekrar teşekkür ediyorum. Öncelikle arayan soran, destek veren herkese çok teşekkür ederim. Sağlık camiasının birlikteliği gerçekten çok güçlü. Size tarif edemem. Her şeyin bu şekilde olması çok üzücü ama en azından sizlerin sayesinde içim daha rahat olacak bu gece.” ifadelerini kullandı.

Kaynak:şanlıurfatv.com