reklam
reklam

Şutso Genel Sekreterliğine Yunus Emre Aksu Atandı..

Yayınlanma Tarihi : Google News
blank
reklam

Şanlıurfa OSB eski Müdürü iş insanı Yunus Emre Aksu, Şanlıurfa Ticaret ve Sanayi Odası’nın yeni Genel Sekreterliği görevine getirildi.

Şanlıurfa Ticaret ve Sanayi Odası (ŞUTSO) seçiminde Mehmet Yetim, İ.Halil Peltek’e karşı girdiği yarıştan 39 meclis üyesinin oyunu alarak Yönetim Kurulu Başkanı seçildi.

Şanlıurfa Organize Sanayi Bölgesi (OSB) eski Müdürü iş insanı Yunus Emre Aksu ise ŞUTSO’nun  yeni genel sekreteri oldu.

Yunus Emre Aksu Kimdir?

1982 yılında Kayseri’de doğan Aksu, Eskişehir Atatürk Lisesini bitirdi.

Dumlupınar Üniversitesi Seramik Mühendisliği ve Anadolu Üniversitesi İşletme mezunu. İş hayatına üretim sektöründe inovasyon, planlama ve verimlilik çalışmaları ile başladı. Kamu, özel sektör ve STK’larda verimlilik, Avrupa Birliği projeleri, kurumsal risk yönetim sistemleri, iç tetkik modellemeleri, stratejik plan, bütçe ve ön mali kontrol sistemleri alanlarında danışmanlık yaptı.

Türkiye genelinde çeşitli üniversite ve STK’larda verimlilik, stratejik yönetim ve planlama, performansa tabanlı bütçe sistemleri, yalın üretim, takım oluşturma, 5S, TPM, SMED, hücresel üretim, iş ve metot etüdü, çekme ve kanban sistemleri, iç tetkik, süreç yönetimi, Kurumsal risk yönetimi, iç tetkik, 6 sigma gibi konularda eğitim ve seminerler gerçekleştirdi.

Evli ve iki çocuk babası Aksu’nun ‘İşletmelerde Verimlilik’ adında yayınlanmış bir de kitabı bulunmakta. Aksu, Kasım 2015’te Türk Dünyası Vakfı Genel Müdürlüğüne atandı da. 2016 yılından bu yana Şanlıurfa OSB müdürü olarak görev yapan Aksu 2020 yılında da istifa etti.

Kaynak: şanlıurfatv.com

reklam