reklam
reklam

ŞANLIURFA’LI EMEKLİ ÖĞRETMEN TÜM SERVETİNİ EĞİTİME BAĞIŞLADI..

Yayınlanma Tarihi : Google News
blank
reklam

Şanlıurfalı hayırsever Aysel Ünalan, eşi ile bugüne kadar biriktirdiği tüm birikimini il merkezinde inşaatı devam eden anaokulunun yapımında kullanmak üzere bağışladı.

Şanlıurfa Valisi Salih Ayhan, 36 yıllık öğretmen Aysel Ünalan ile anaokulu yapımı için protokol imzaladı.

Yakın zamanda koronadan vefat eden eşi ile bugüne kadar biriktirdiği tüm birikimini çocukların eğitim alması için bağışlayan Şanlıurfalı emekli öğretmen Aysel Ünalan’a teşekkür eden Vali Ayhan, “Devlet yatırımlarının yanı sıra hayırseverlerin de desteği ile eğitimimiz çok daha iyi yerlere gelecektir” ifadelerini kullandı.

İmzalan protokol sonrası Vali Ayhan, şunları söyledi:

“Yeni bir anaokulu inşaatının tamamlanması için bir araya geldik. Eğitime katkılarından dolayı Aysel Ünalan’a sonsuz teşekkürlerimi iletiyorum. Her zaman dediğim gibi eğitim bizim için he zaman önceliğimizdir. Hem kişisel olarak hem de kurumsal olarak bu yöndeki tutumumuzu sürdüreceğiz. Bu minvalde de eğitimde iyileşme olmanın her alanda iyileşme olduğunu, en hayırlı yatırımın eğitim olduğunu dile getiriyoruz. İnşallah ilimizdeki eğitimin de altyapısını iyileştirmek için devlet yatırımlarımızın yanı sıra hayırseverlerimizin katkıları da bu şehre değer katıyor. Ben tekrar teşekkür ediyorum.”

ÜNALAN: EŞİMİN DE İSTEĞİYDİ

Şanlıurfalı hayırseverlerin eğitime destek çıkmasını isteyen Aysel Ünalan da şunları söyledi:

“Eşimi bir süre önce koronadan kaybettik. Kendisi çocukları çok severdi. Eşimin de isteğiydi ve o yaşarken birlikte aldığımız karardı. Okulumuzda eğitim alacak tüm çocuklarımız bizim evladımızdır. Valimize teşekkür ediyorum”.

Kaynak: şanlıurfatv.com

reklam