reklam
reklam

Şanlıurfa ve Bölgenin En Büyük Millet Bahçesi Eyyübiye’de

Yayınlanma Tarihi : Google News
blank
reklam

Şanlıurfa Eyyübiye’de Millet bahçesinde son durum…

Şanlıurfa’nın ve bölgenin en büyük Millet Bahçesindeki yapım çalışmalarını Belediye Başkanı Kuş, teknik ekibiyle birlikte yerinde inceledi.

Bir yıl önce yapımına başlanan Millet Bahçesinde, Başkan Yardımcısı Ali Çiftçi, meclis üyeleri ve teknik heyetiyle birlikte incelemelerde bulunan Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Kuş, 180 dekarlık alana sahip kompleksin, hem Eyyübiye’nin hem de Şanlıurfa genelinin rekreasyon alanı ihtiyacını karşılayacağını söyledi.

İçerisinde piknik alanları, çocuk oyun alanları, kütüphane, spor tesisleri, yapay gölet, kamelyalar ve onlarca sosyal donatının yer alacağı Eyyübiye Millet Bahçesi’nde yaptığı incelemelerin ardından bir değerlendirme yapan Kuş, Eyyübiye’nin hizmetlerin en iyisini hak ettiğini ifade etti.

Başkan Kuş, Eyyübiye halkının talep ettiği mesire alanının da otuz dönümlük alan üzerine burada yer aldığını söyleyerek, Millet Bahçesi içerisinde çocuklar ve yetişkinler için kütüphanenin de yer alacağını ifade etti.

Eyyübiye gibi sosyo ekonomik yönden dezavantajlı bir ilçede halkın yararlanabileceği 1500 metrekarelik bir düğün salonunun da Millet Bahçesi’nde yer alacağını aktaran Başkan Kuş, “Burada, evlatlarımız için bisiklet yolları, yetişkinlerimiz için yürüyüş yolları, çocuklarımız için çocuk oyun gurupları yer alacak. 180 dönümlük alanda Eyyübiyeli kardeşlerimizin ne talebi varsa yer alacak” diye konuştu.

Millet Bahçesi’nin açılışını, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın da katılımıyla kasım ayında yapmayı planladıklarını dile getiren Başkan Kuş, “Millet Bahçemiz şimdiden hem Eyyübiyeli kardeşlerimize hem de Şanlıurfalı hemşerilerimize hayırlı olsun” diye konuştu.

Kaynak:şanlıurfatv.com

reklam