reklam
reklam

ÖMER ÇELİK : AÇIK VE NET PKK SALDIRISIDIR…

Yayınlanma Tarihi : Google News
blank
reklam

 

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Ömer Çelik, Irak’ın Duhok vilayetinin Zaho ilçesindeki saldırıya ilişkin, “Irak’ın kuzeyindeki saldırı, hemen birilerinin Türkiye’yi suçlaması, açık ve net bir şekilde söylemek isterim ki planlı bir provokasyondur.” dedi.

 

Çelik, AK Parti Genel Merkezi’nde, Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığındaki Merkez Yürütme Kurulu (MYK) toplantısı devam ederken açıklamalarda bulundu.

Tüm gazetecilerin basın bayramını kutlayan Çelik, “Hepinizin müsaadesi ile bu basın bayramını geçenlerde öldürülerek rahmetli olan Şirin Ebu Akile’ye adamak isterim. Onu bir kere daha rahmetle anıyoruz. Umarım ki Şirin Ebu Akile’nin öldürülmesi ile ilgili soruşturma kapsamlı bir şekilde yapılır ve onun arkasında bu katliamı gerçekleştirenlerin kim olduğu net bir şekilde ortaya çıkar. Bu konuda gri açıklamalar yapılması utanç vericidir, net ve kapsamlı bir açıklama yapılmalı ve rahmetlinin, Şirin Ebu Akile’nin katilleri ortaya çıkarılmalıdır.” diye konuştu.

reklam