G-M9FD6FL93W

BÜYÜKŞEHİR ÜRETİYOR ŞANLIURFA ALT VE ÜST YAPIDA ÇAĞ ATLIYOR

Yayınlanma Tarihi : Google News

 

 

Şanlıurfa’yı her alanda en üst seviyeye çıkarmak için gece gündüz çalışmalarını sürdüren Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül, Belediyenin Öz sermayesi ile bir yandan araç filosunu güçlendirirken diğer yandan Asfalt Plenti, Beton Santralini kurarak üretilen asfalt, kilitli parke, bordür, büz boru ve beton ile alt ve üst yapıda kalıcı çözümler sunuyor.

 

Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül’ün talimatıyla yenilenen beton santrali tam kapasite ile çalışmaya devam ediyor.  Tamamı elektronik ve otomatik bir ortamda üretim yapan santral sayesinde Büyükşehir Belediyesi ihtiyaç duyduğu betonunu kendisi imal ederek kentin alt ve üst yapısında kullanıyor.

 

2 MİLYON 16 BİN METREKARE KİLİTLİ PARKE

 

Saatte 90 m³ kapasiteli beton üreten santral Büyükşehir’e ait hizmet veren BELTAŞ A.Ş tarafından işletilirken, üretilen beton kırsal yollarda, alt ve üst yapıda değerlendiriliyor. Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi bu tesiste üretilen 2 Milyon 16 Bin metrekare kilitli parke taşını Şanlıurfa’nın muhtelif cadde, sokak ve kaldırımlarında kullandı.

 

KIRSALDA YOLLAR YÜZDE 95 TAMAMLANDI

 

Tam kapasite ile çalışan Beton santrali ve Bazalt şantiyesinde üretilen malzemeleri verimli bir şekilde kullanan Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Kırsal Hizmetler Daire Başkanlığı 13 ilçe kırsalında yürüttüğü çalışmalarla kırsal yolları yüzde 95 oranında tamamlarken vatandaşları yazın toz ve topraktan, kışın ise çamurdan kurtardı.

 

BÜYÜKŞEHİR KURDUĞU ASFALT PLENTİYLE KENDİ ASFALTINI ÜRETİYOR

 

Şanlıurfa’da ulaşım konforunu yükseltmek için yeni yollar, köprülü kavşaklar ve bulvarlar inşa eden Büyükşehir Belediyesi, mevcut asfalt şantiyesini modern tekniklerle güçlendirerek revize etti. Yeni kurulan plent ile Büyükşehir asfalt üretimini maksimum seviye yükseltti. Saatte 60 ton sıcak asfaltın üretildiği eski şantiyeye doğalgaz ile çalışan, saatte 240 ton sıcak asfalt üretebilecek çevreci asfalt plenti kuran Büyükşehir Belediyesi, yeni plentle yüksek kapasiteli ve daha kaliteli asfalt üreterek Şanlıurfa’nın yollarına serdi.

 

283 FARKLI NOKTA 2 MİLYON METREKARE SICAK ASFALT

 

Fen İşleri Daire Başkanlığı, ilin dört bir yanında yoğun bir şekilde çalışıyor. Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül’ün talimatları doğrultusunda; yeni yolların açılmasından asfaltlanmasına, bordür yapımından deforme olan yolların yenilenmesine, yol genişletme çalışmasından kavşak düzenlemesine kadar birçok çalışmaya imza atan Fen İşleri Daire Başkanlığı, Şanlıurfa’nın çehresini değiştirdi. 283 farklı noktada yaklaşık 2 Milyon metrekare sıcak asfalt serimi yapıldı.