reklam
reklam

Başkan Canpolat, Millet Bahçesi için müjdeyi verdi…

Yayınlanma Tarihi : Google News
blank
reklam

Haliliye Belediye Başkanı Canpolat, Devteyşti ile Süleymaniye Mahallelerinde yapımı devam eden Millet Bahçesinin halkın kullanımına açılacağı tarihi açıkladı….

HALİLİYE – Haliliye Belediye Başkanı Mehmet Canpolat, Devteyşti ile Süleymaniye Mahallelerinde yapımı devam eden Millet Bahçesi ile ilgili teknik ekibinden bilgi aldı.

Haliliye’de yeşil alanların sayısı arttırmaya çabaladıklarını belirten Canpolat, Haliliye Belediyesi ve Büyükşehir Belediyesi tarafından yer tahsisi yapılan 118 dönümlük alanda Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ve Toplu Konut İdaresi (TOKİ) iş birliğiyle çalışmaların devam ettiğini hatırlattı.

Başkan Canpolat, Millet Bahçesinde ağaçlandırma çalışmalarının yapıldığını belirterek, “Muhtemeldir ki ağustos ya da eylül ayı gibi burası bitmiş olacak. En kısa sürede bu Millet Bahçemiz de bitmiş olup vatandaşlarımızın hizmetine sunulacak” dedi.

Millet Bahçesinin içerisinde cami, millet kıraathanesi, spor, fitness aletleri, yeşil alanlar, basketbol, voleybol, halı sahaların bulunduğunu bilgisini veren Canplot, açıklamalarını şöyle sürdürdü:

“Burada çok modern, vatandaşlarımızın vakitlerini geçirebileceği her türlü sosyal donatı alanlarının düşünüldüğü ve en modern peyzaj anlamında, mimar anlamında mimarinin burada icra edildiği Millet Bahçesi ile ilgili çalışmalarımız son hızıyla devam ediyor… Haliliye’miz için mümkün olabildiği kadar en yüksek oranda her bulduğumuz yeri yeşil alana çeviriyoruz, her yerde yeşil alanların, parkların sayısını arttırmaya çalışıyoruz. Bu Millet Bahçesi de Haliliye’mize çok yakıştı, çok yakışacak. Vatandaşlarımıza şimdiden hayırlı uğurlu olsun diyorum”

reklam