reklam
reklam

Başkan Albayrak Türkiye’yi Temsilen Avrupa’daki toplantıda Yerel Yönetimleri Anlattı

Yayınlanma Tarihi : Google News
blank
reklam

Halfeti Belediye Başkanı Şeref Albayrak Türkiye’yi temsilen Fransa’daki toplantıya katıldı ….

Halfeti Belediye Başkanı Şeref Albayrak
Fransa’nın Strazburg’da gerçekleşen toplantıya Türkiye’yi temsilen katıldı.
Başkan Şeref Albayrak toplantıda Yerel demokrasimiz tüm insanlık için vazgeçilmez bir temel unsurdur’ dedi.

Avrupa’nın genelinde 100.000’in üzerinde yerel ve bölgesel yönetimlerin seçilmiş temsilcilerinin sorunlarının tartışıldığı, deneyimlerini paylaştıkları ve görüşlerini hükümetlere ifade edebilecekleri toplantıya Türkiye’yi temsilen Şanlıurfa Halfeti Belediye Başkanı Şeref Albayrak, toplantı da nefret söylemleri, sahte haberler, akıllı şehirler ve Avrupa Kentsel Şartı’nın revizyonu gibi konuların ele alındığını söyledi.

Yerel ve bölgesel yönetimleri temsil ederek ulusal ve uluslararası organizasyonlarla yakın iş birliğinin de yapıldığı toplantıya Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Hilmi Güler ile birlikte katılan Albayrak ‘Fransa’nın Strazburg şehrinde gerçekleşen; Avrupa Konseyi Yerel ve Bölgesel Yönetim Kongresi’nin Yönetim Komitesi toplantısına ülkemizi temsilen Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Hilmi Güler ile birlikte katıldık.

Toplantı da nefret söylemi, sahte haberler, akıllı şehirler ve Avrupa Kentsel Şartı’nın revizyonu gibi konular ele alındı. Kongre süresince çok önemli deneyimler edindim. Edindiğim tecrübeleri, Güneydoğu’nun parlayan yıldızı Halfeti’de uygulamaya çalışacağım. Yerel demokrasimiz tüm insanlık için vazgeçilmez bir temel unsurdur’ dedi.

kaynak:şanlıurfatv

 

 

reklam