reklam
reklam

Bakan Nebati BES Bireysel Emeklilik Açıklaması

Yayınlanma Tarihi : Google News
blank
reklam

Hazine ve Maliye Bakanı Nebati, Twitter’daki hesabından BES katılımcı sayılarına ilişkin açıklama yaptı. Açıklamada Bakan Nebati “Önümüzdeki dönemde, sistemde yeni düzenlemeleri ve teşvikleri de hayata geçirerek, ülke olarak birikimlerimizi daha da yüksek seviyelere taşıyacağız” ifadelerini kullandı.

Hazine ve Maliye Bakanı Nebati, “Orta vadede kayda değer bir reel getiri imkânı sunan Bireysel Emeklilik Sistemi, katılımcıların tasarruflarını artırarak geleceklerini garanti altına almalarını sağlıyor” dedi. Bakan Nebati önümüzdeki dönemde yeni düzenlemeler için sinyali verdi.

Türkiye’deki BES uygulamasını benzer emeklilik sistemleri ile kıyaslayan Nebati, şu değerlendirmede bulundu:

“Sayın Cumhurbaşkanımızın müjdesiyle, bu yılın ocak ayında yüzde 25’ten yüzde 30’a yükseltilen devlet katkısı oranı ile BES, dünyadaki benzer emeklilik sistemleri ile kıyaslandığında devlet olarak sağlanan en cömert teşviklerden biri haline geldi. 18 yaş altı çocuk ve gençlerimize BES’e giriş imkanı getirilmesi, devlet katkısı oranının artırılması ve sistemin sağladığı reel getiri sonucunda, vatandaşlarımızın BES’e olan ilgisi artarak sürüyor. 17 Ekim 2022 tarihi itibarıyla, BES’te yaklaşık 14,3 milyon katılımcıya ve 362 milyar TL’lik fon büyüklüğüne ulaşıldı. Gençlerimiz ve tüm vatandaşlarımızın gelecek kaygılarını azaltmak ve birikimlerini doğru alanlarda değerlendirmelerini sağlamak amacıyla kurmuş olduğumuz BES, tüm katılımcılar için güvenilir bir yatırım ortamı sağlamakta. Önümüzdeki dönemde, sistemde yeni düzenlemeleri ve teşvikleri de hayata geçirerek ülke olarak birikimlerimizi daha da yüksek seviyelere taşıyacağız”.

Kaynak:şanlıurfatv.com

reklam